מעוניין בסניף

בית הפול

משלך?

למתכון הסודי להצלחה

dwn
cook
home

"בית הפול" הוקם בשנת 1952, בשנת 2015 התקבלה החלטה להפוך את המותג הוותיק לרשת זכיינות.

הסיבה לכך נובעת מהאמונה השלמה שלנו, שעל מנת לשמר את הערכים של "בית הפול" ולספק ללקוחותינו את המנות הטעימות ביותר ואת השירות המעולה, אליו כולם התרגלו - אתם חייבים להיות חלק מהמשפחה.

שיטת הזכיינות מאפשרת לנו לעשות זאת.

אנו רואים בזכיינים שלנו בני משפחת "בית הפול" ומתייחסים אליהם בהתאם.

dwn
food

קונספט מנצח

ענף ההסעדה משתנה ללא הרף. מאכלים חדשים הופכים לטרנדים ולאחר מכן נעלמים בין השורות האחרונות של התפריטים. מסעדות נפתחות ונסגרות. אחד המטבחים הבודדים שאינו מושפע מאופנה הוא המטבח הישראלי העממי שמציע טעמים מוכרים במחירים שווים לכל נפש . בדיוק בנישה הזאת פועל "בית הפול" כבר יותר מ- 60 שנה.

בחרנו בנישה הנכונה, ליקטנו מתכונים סודיים שכל כך אהובים על לקוחותינו, יצרנו שיטות עבודה מוקפדות וקיבלנו את הנוסחה המנצחת. את הנוסחה אנו מעבירים באהבה לזכיינים שלנו, על מנת שיצליחו, הרי הצלחת הזכיינים היא הצלחת הרשת כולה.

7 צעדים פשוטים להקמת סניף ״בית הפול״ משלך

dwn

07

פתיחת הסניף

לקהל בליווי צמוד

של הרשת

 

02

חתימה על

הסכם זיכיון

 

03

התלמדות

בסניפים

 

04

איתור מקום לסניף

החדש ותחימה על

הסכם שכירות

 

05

תכנון

והקמת הסניף

 

06

גיוס עובדים

והכשרתם

 

01

היכרות

 
ques

שאלות ותשובות

האם צריך ניסיון קודם על מנת להפוך לזכיין של ״בית הפול״?

לא! אנו מחפשים זכיינים שבדיוק כמונו נהנים לארח לקוחות ולא פוחדים מעבודה קשה. את כל הידע הנדרש לניהול המסעדה נוכל לספק לך במהלך תקופת ההכשרה.

מי אחראי על מציאת המקום לסניף?

למיקום המסעדה ותנאי השכירות חשיבות גדולה להצלחתו של הסניף. לכן, אנחנו יחד אתך נחפש את השילוב המנצח של מיקום מרכזי בתנאים אטרקטיביים שיאפשרו לך להרוויח.

כמה יכולים להרוויח זכיינים של ״בית הפול״?

זכיינים הם אנשי עסקים לכל דבר ועניין. איש עסקים לוקח סיכונים, הוא יכול להרוויח וגם להפסיד. למרות ש"בית הפול" מספקת לזכיינים תמיכה וליווי לאורך כל תקופת הזיכיון, ההצלחה של זכיין תלויה, בראש ובראשונה, בזכיין עצמו. הסניפים של "בית הפול" יודעים לייצר רווח תפעולי בשיעור שנע בין 15% עד 25% ממחזור המכירות של הסניף. רווחיות כזאת, לכל הדעות, נחשבת לרווחיות גבוהה ביחס למקובל בענף המזון.

כיצד בודקים כדאיות כלכלית של הסניף הספציפי?

אנחנו, משיקולים עקרוניים, לא מכינים תוכנית עסקית לזכיין. הזכיין הוא זה שמקים את העסק וחשוב שיבין היטב את כלכלתו. יחד עם זאת, אנו מספקים לזכיינים את כל המידע הרלוונטי שעשוי לסייע להם בהכנת תוכנית עסקית לעסק העתידי. במקרים בהם זכיין פוטנציאלי מעוניין לקבל חוות דעת של חברת יעוץ, בשמחה נספק לה את המידע שיידרש.

האם החברה עוזרת בגיוס מימון להקמת הסניף?

אנחנו בהחלט מסייעים לזכיינים מתאימים בגיוס המימון.

האם אני יכול לפתוח יותר מסניף אחד של ״בית הפול״?

הקמת סניף נוסף של "בית הפול" בעתיד אכן אפשרית. בפגישה אישית נשמח לספק מידע נוסף בקשר לזה.

האם העסק מתאים למספר שותפים?

עסק שעובד היטב יכול לפרנס שני שותפים. יחד עם זאת, גם יזם אחד יכול לנהל את סניף של "בית הפול" בהצלחה.

האם ניתן לקבל מידע מזכיינים קיימים?

אנחנו עומדים על כך! יחד עם זאת, מאחר ואנו מקבלים פניות רבות מזכיינים פוטנציאליים, ועל מנת לא להעמיס על הזכיינים הפעילים שלנו, נוכל לתאם פגישה עם זכיינים קיימים רק אחרי הפגישה בינינו, כאשר נכיר אחד את השני ונזהה רצון עקרוני להתקדם.

הצטרף/י למשפחה

arw

השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך בהקדם